ШКОЛА І-III СТУПЕНІВ №111
ІМЕНІ С.А. КОВПАКА
ДАРНИЦЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА
Контактна інформація
тел.: +38 044 574 40 12
факс:  +38 044 574 38 56
e-mail: school_nu_111@ukr.net

Пріоритетні напрямки виховання

Пріоритетні напрямки виховання

Завдання сучасного освітнього процесу - не лише формування в учнів необхідної компетентності, надання  ґрунтовних знань з різних предметів, а й виховання громадянина, патріота, інтелектуально розвинену  і морально  зрілу особистість, готову протидіяти асоціальним впливам. У загальноосвітньому навчальному закладі розв'язувати ці завдання можна за допомогою вдало організованої виховної роботи.         

      Мета виховної роботи: набуття учнями школи соціального досвіду, успадкування духовних надбань нашого народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування в учнів особистих ознак громадян української держави, духовності, фізичної досконалості, моральності, художньої-естетичної, трудової та екологічної культури.

      Метою виховання в СЗШ №111 є створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських і загальнолюдських цінностей.

 СЗШ №111 виховну діяльність планує відповідно до таких напрямків:

•        ціннісне ставлення до себе;

•        ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

•        ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

•        ціннісне ставлення до праці;

•        ціннісне ставлення до природи;

•        ціннісне ставлення до культури і мистецтва.  


 

         Для реалізації виховних завдань у школі розробляється план виховної роботи школи , який обговорюється на засіданні методичного об’єднання  класних керівників та затверджується директором школи. Цей план охоплює всі напрямки виховання: організаційну та пізнавальну діяльність учнів, заходи з виховання учнів на патріотичних традиціях та народних звичаях українського народу, ціннісно – орієнтовну діяльність, естетичне та превентивне виховання, формування здорового способу життя, фізичне здоров’я, охорону життя та здоров’я дітей, моральне здоров’я, трудове виховання й професійну орієнтацію, роботу з батьками та організаційно – методичну роботу з педагогами. Також він включає в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення національної програми “Діти України, “Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності , “Програми профілактики ВІЛ-інфекції» та інше.

            Відповідно до річного плану  готуються й проводяться заходи, спрямовані на вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення загальноосвітнього рівня учнів, їх вихованості, попередження та профілактики правопорушень, а саме: декада пам’яті з нагоди відзначення Дня партизанської слави та визволення Дарниці від німецько-фашистських загарбників (22.09-30.09); День європейської культурної спадщини (20.09-26.09); районний туристсько-краєзнавчий зліт дітей та учнівської молоді; Міська туристсько – краєзнавча Акція дітей та учнівської молоді, присвячена Всесвітньому Дню туризму “Пізнай свій край-пізнай себе ”; місячник правових знань та профілактики дитячої бездоглядності, правопорушень та негативних явищ в учнівському середовищі (01.10 – 31.10); Тиждень дитячої книги (лютий),  Тиждень пам’яті жертв голодоморів (24.11 – 28.11); Тиждень захисту прав дитини, попередження жорстокості та насильства (листопад); Уроки мужності та зустрічі з ветеранами; заходи до Дня Соборності України (22.01-29.01); Тиждень “За здоровий спосіб життя” (квітень); декада екологічних знань.

У школі постійно проводиться  робота з антитютюнової, антиалкогольної, антинаркотичної пропаганди серед підлітків під час уроків ОБЖ, хімії, біології, історії, літератури;  Тижні, Декади, Місячники з правових знань з метою залучення до здорового способу життя.

Дуже цікаво проводиться профорієнтаційна робота серед старшокласників, учні беруть участь у Ярмарку професій, Днях відкритих дверей . Тижні правових знань у школі проходять з метою формування в учнів навичок дотримання правових норм, виконання громадського порядку, норм співжиття тощо.

 

- у школі створена комісія по попередженю правопорушень, засідання відбуваються один раз на місяць. На засіданнях розглядаються питання роботи з учнями, які схильні до правопорушень; співпраця спеціалістів з батьками, педагогами, вивчення учнями внутрішньошкільного розпорядку та правил для учнів; розгляд випадків порушення дисципліни в школі, сім'ї, поза школою;

 - учні охоплені постійними і тимчасовими дорученнями;

 - комісія дисципліни і порядку, яка працює в межах учнівського комітету, стежить за дотриманням правил поведінки учнів під час уроків;

 - проводиться систематична індивідуальна робота з дітьми.

   Впроваджується просвітницька програма "Рівний - рівному"

 

Загальношкільні заходи

·       Чемпіонати з футболу, баскетболу та волейболу;

·Виставка малюнків та поробок;

·Проведення математичного конкурсу "Кенгуру";

· Вертеп;

· Святкування новорічних заходів;

·Різдвяні колядки;

· День захисника Вітчизни;

·Масляна;

· День Матері;

· День Перемоги;

· День перепоховання Т.Г.Шевченка;

· День народження С.А.Ковпака;

· Свято останнього дзвоника;

· Випускний вечір.